Uzman Tabip

Ev Yemekleri Kullanarak Zayıflamak

28.03.2019
610
Ev Yemekleri Kullanarak Zayıflamak

İnsan vücudundaki fazla kiloların verilmesiyle yağ yakımı gerçekleşir ve buna da zayıflama denir. Gerek bölgesel gerekse tüm vücuttaki fazlalıklardan kurtulmak için binlerce insan yüzlerce lira harcayarak diyet listeleri oluşturuyor, ismi duyulmuş spor salonlarına giderek spora başlıyor. Tüm bunlar için para vermeden önce evdeki gıdaları kullanarak zayıflama yöntemleri de var.

Önce Ev Yemekleri   

En sağlıklı beslenme türlerinden biri ev yemekleri tüketmektir. Sebze, kızartma, haşlama, et yemekleri olsun; salatalar, tatlılar, atıştırmalıklar olsun ama öncelik ev yemekleri olsun. Hazır tüketilen gıdalardan alınan kalori kişiyi doyurmadığı gibi laboratuvar ortamında üretilen yağlarla karışınca kilolarla baş etmek daha zor hale geliyor. Evde yapılan yemeklerde içine ne koyduğuna kişi karar verdiği gibi yağ, tuz, şeker gibi maddelerin miktarını da kendisi belirliyor.

Su

Günde üç litre su tüketmek vücudun çalışmasını düzenleyeceği gibi dehidrasyonu engeller ve daha sağlıklı bir yaşam için atılan en büyük adımlardan biri olur. Eğer yeterince su içilmezse vücutta toksinler birikir ve şişlik oluşturarak olunandan daha kilolu görünmeyi sağlar. Sade su içemeyenler içinse bir litre suyun içine atabileceği birkaç nane yaprağı, tarçın, bir dilim limon veya dilimlenmiş salatalık ile detoks yapmak mümkün.

Ayrıca sabah aç karınla içilen bir bardak ılık su, yağ yakımını kolaylaştırır ve kilo verimi hızlanır.

Limon            

İçilen çayın, yapılan salatanın ya da tüketilen yemeğe göre içine atılan birkaç damla limon zayıflama konusunda yardımcı olacağı gibi sindirim sisteminin çalışmasına da çok yardımcı olur. Yağ yakımını ve hazmı kolaylaştırarak kilo verimi hızlanır.

Sirke

Salataların ve yemeklerin içine atılabileceği gibi ılık bir bardak suyun içine birkaç damla sirke atarak zayıflamak mümkün. Sindirim sistemine yardımcı olacağı gibi bağırsakların çalışmasını da hızlandırır ve aşırıya kaçılmadığı sürece hazmı kolaylaştırır. Elma sirkesi ise bunun için birebirdir.

Çay

Siyah çay tüketmek şekersiz içilse bile vücuttaki yağı tutar. Siyah çay yerine kahvaltıda tüketilen yeşil çay ya da bitki çayları yağları tutmaz, içerisindeki mineraller sayesinde vücudu düzenler ve zayıflama kolay hale gelir.

Diyet listelerindeki farklı yiyeceklere para verilmeden önce, evde her zaman kullanılan besinleri kullanmakta fayda var.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.